Maski ochronne – kiedy o je trzymać?

Maski ochronne – kiedy o je trzymać?

6 marca 2020 0 przez sex Masterka

Maski ochronne – kiedy warto je nosić? Okres jesienno-zimowy ostatnie faza, w jakim stanowimy wyjątkowo narażeni na infekcje górnych dróg oddechowych. W bieżącym terminie dodatkowe zagrożenie dla naszego zdrowia stanowi smog, z jakim zmaga się wiele polskich miast. Drinkiem z najskuteczniejszych sposobów, by zminimalizować ryzyko zetknięcia z wirusami lub szkodliwymi substancjami zawartymi w powietrzu, jest noszenie maseczek ochronnych.

Czym stanowi smog?

Smog to zjawisko atmosferyczne liczące na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących wynikiem szkodliwej działalności człowieka). Stąd jeszcze jego firma, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog posiada dużo negatywny pomysł na swoje zdrowie, przyczynia się do pisania wielu chorób, przede wszystkim schorzeń układu oddechowego, krążenia i nerwowego.
Jak bronić się przed smogiem?

Najlepszym sposobem, by ustrzec się przed smogiem jest niekończenie spośród domu. W przypadku części spośród nas jest ostatnie ale po prostu nie możliwe. W dni, w których stan smogu wzrasta pomocna będzie maseczka antysmogowa. Maski zbudowane są w taki postępowanie, by filtrować powietrze, a jednocześnie usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu mina sprawdzi się również w trakcie spokojnych spacerów, kiedy również robienia sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią oraz zimą?

Jesienią oraz zimą nasza odporność znacznie spada, oraz w powietrzu mnożą się liczne wirusy. To oczywiście dlatego w niniejszym sezonie najczęściej chcemy na chorobę, przeziębienie, a dodatkowo inne infekcje górnego układu oddechowego. Choroby te kierują się drogą kropelkową, dlatego bardzo szybko możemy zarazić się nimi w praktyki, autobusie, kinie, a chociażby w trakcie zakupów w hipermarkecie. W poprzednich miesiącach usłyszeliśmy również o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar stale żyje.
Jak bronić się przed wirusami?

Sposobów na ochronę przed wirusami istnieje trochę. Najistotniejsze jest przechowywanie higieny osobistej – przede wszystkim częste i dokładne mycie rąk. Jeśli którykolwiek z najemców jest zły istotne istnieje ponad regularne wietrzenie i usuwanie mieszkania. Warto również stosować maseczki ochronne. W przypadku zwykłych wirusów najczęściej używamy z maseczek chirurgicznych, które potrafią stanowić pomocne pod warunkiem, że niejednokrotnie je niszczymy. W nowym przypadku stają się jedynie miejscem dla wirusów oraz bakterii, które zawsze wdychamy. Lepszą ochronę i w współczesnym przykładzie zapewni nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, służy ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?