Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

4 grudnia 2019 0 przez sex Masterka

Escobar Fold 1. – składany smartfon napisany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, które można podzielić, aby zyskać większą przestrzeń wyświetlacza, ze powodu na szeroką wartość oraz dostępność pozostają tylko ciekawostką. Trzeba jednak przyznać, że tak interesującą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to drinki z bardziej interesujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest jednak składanym smartfon w sumie 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak twierdzi Roberto Escobar, udało się to kupić dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego firmę. Cóż, nie jestem do celu usatysfakcjonowany tym wpływaniem, ale załóżmy, że właściwie jest ono jedyne.

Co ciekawe, w wywiadzie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego zamiarem nie jest całkowicie wprowadzenie niedrogiego składaka, lecz i pokonanie Apple. Plan raczej trudny do zrobienia, ale zawsze warto marzyć. Ponadto, myśli on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w wiele zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik otrzymuje do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ wykonany w technologii AMOLED. Roberto dodaje, iż zamierza on oznaczać się wysoką odpornością oraz gwarantować wyższą wytrzymałość na zdania i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem dania jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z linii 8, i przetwarzaniem grafiki cieszy się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na pokładzie uważa się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na poszczególne. Możliwe jest ponad skorzystanie z umowy myśli o wielkiej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie karty SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod opieką Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, iż w daniu zastosowano specjalne zabezpieczenia, które posiadają utrudnić wzięcie się do szczegółowych danych. Niestety stanowi on w 100% bezpieczny, ale podobno ma zapewniać wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, zarówno pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest dostarczany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza część jest obniżona do 100 tys. egzemplarzy. Ceny ukazują się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na poszczególne za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest to naprawdę tani, gdy na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi