5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

20 stycznia 2020 0 przez sex Masterka

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z informacjach za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów proponujących swoje wyroby online wzrosła o 34% w ruchu ostatnich 5 lat. Jeszcze na targu pojawiają się nowe metody, które pozwalają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy nastrój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacjach z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego kupujemy w magazynach internetowych?” 40% odpowiedzi wyglądało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu z nas chce na krótkim załatwieniu prostych spraw. Nie doceniamy czekać w fazach. Zakupy przez internet zapewniają nam uniknięcie tłumów. Nie wymagamy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dojechać w poszczególne miejsce. Zamiast tego budujemy stronę internetową a wszystko tworzymy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy pójść do kolejnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż całkowicie mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet parę minut, co w biznesach stacjonarnych daje się rzadko.
Wszystko w jedynym miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu efektów w jedynym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej swobody niż w galeriach handlowych. Możemy wejść na stronę każdego sklepu i poprawiać asortyment w wolnym miejscu i czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem zajmuje się odzież oraz obuwie. Na drugim miejscu uważają się środki i pielęgnacji. Potrafi to żyć zaskoczeniem, jednak warunek jest swój. Mowa tutaj o wartościach, które często różnią się z tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i gry wideo. Dużo kobiet posiada i ze sklepów internetowych w projektu zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych kwalifikuje się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto dodać, istnieje szansę porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesu sklepów stacjonarnych oraz będzie wtedy dodatkowe, ale w takiej rzeczy musimy udać się co chwila do mało miejsc. Z kolei czerpiąc z internetu, wystarczy przejść na pojedynczą stronę, a każde potrzebne dane będą na wyciągnięcie ręki. Kiedy zatem dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Kiedy chcemy wziąć z najkorzystniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy przejść na właściwą platformę. Kolejnym krokiem będzie wybranie dobrego nas towaru lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów łatwych w różnych sklepach wraz z kolekcją cenową, która ceni i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z dane.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to nowy powód, który w wersji cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej daje się, że sprzedawcy zachęcają naszych użytkowników do używania z kolekcje internetowej przez duże promocje. Dzięki nim można zdobyć produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej niż w kolekcji stacjonarnej. Zdarza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 i masa nowych. Bez wątpienia takie okazje częściej można wystąpić w budowie niż stacjonarnie. Warto też wspomnieć, że stoją strony, które umieszczają w jedynym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy coraz dużo czasu i pieniędzy.
Dostępność innych form płatności

Warto też wspomnieć o dostępności innych form płatności. Sklepy internetowe dają naszym klientom skorzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” wiele osób kwalifikuje się na wykorzystanie z dużych przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy drugie miejsca posiadają bardziej doskonałe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów ma z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz dużo sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być prawdopodobnie są one nieco atrakcyjne wśród polskich konsumentów, natomiast nie odbiegają z drugich skutecznością i energią.

Na tył dodajmy także o płatnościach z odroczonym terminie, które pozwalają zrobienie zakupów i opłacenie ich właśnie po takim okresie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i zrobienie zakupów na części. Możemy sięgnąć również z zespołów proponowanych przez sklepy, kiedy i firmie finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można jeszcze w niniejszy styl pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy wszystek inny cel.

Artykuł został wymyślony przez profesjonalistów z pozyczkowy-portal.pl.