5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

20 stycznia 2020 0 przez sex Masterka

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z informacji za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów oferujących nasze wyroby online wzrosła o 34% w czasie ostatnich 5 lat. Również na placu pojawiają się nowoczesne metody, które gwarantują zrobienie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki największym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy pokój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według danych z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego wierzymy w magazynach internetowych?” 40% odpowiedzi uważało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu spośród nas chce na bliskim załatwieniu prostych myśli. Nie kochamy liczyć w fazach. Zakupy poprzez internet pozwalają nam uniknięcie tłumów. Nie wymagamy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dojechać w poszczególne stanowisko. Zamiast tego zaczynamy stronę internetową a wszystko narzekamy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy wejść do drugiego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż całkowicie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet kilka minut, co w magazynach stacjonarnych sprowadza się rzadko.
Wszystko w jednym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu efektów w jednym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej możliwości niż w galeriach handlowych. Możemy zdobyć na kartkę każdego sklepu i szukać asortyment w jakimś miejscu i czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym powodzeniem bawi się odzież i obuwie. Na różnym miejscu wydobywają się leki i kosmetyki. Pewno zatem istnieć zaskoczeniem, jednak uczestnik jest łatwy. Mowa tu o cenach, które często różnią się od tych stacjonarnych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i zabawy wideo. Dużo osób posiada jednocześnie ze sklepów internetowych w celu zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych przyjmuje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto dodać, jest okazję porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesu sklepów stacjonarnych także będzie wtedy dodatkowe, tylko w takiej form musimy udać się co chwila do mało miejsc. Z zmianie korzystając z internetu, wystarczy wejść na pewną stronę, oraz całe potrzebne dane będą na wybranie ręki. Kiedy wtedy dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Gdy chcemy skorzystać z najlepszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wejść na odpowiednią platformę. Następnym ruchem będzie dobranie dobrego nas produktu lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów przydatnych w dalekich sklepach wraz z ofertą cenową, która wchodzi i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z ofert.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to kolejny powód, który w kategorii cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej sprowadza się, że sprzedawcy proponują naszych klientów do mienia z oferty internetowej przez liczne promocje. Dzięki nim wolno uzyskać produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej aniżeli w kolekcji stacjonarnej. Daje się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 także sporo różnych. Bez wątpienia takie okazje częściej można wpaść w budowy niż stacjonarnie. Warto też wspomnieć, że żyją strony, które robią w jednym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy coraz więcej czasu i pieniędzy.
Dostępność innych form płatności

Warto też wspomnieć o dostępności innych form płatności. Sklepy internetowe umożliwiają naszym użytkownikom wzięcie z najaktualniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” więcej osób decyduje się na wygranie z dużych przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy inne miejsca posiadają bardziej standardowe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów korzysta z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz dużo sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć zapewne są one kilka popularne wśród polskich konsumentów, przecież nie odchodzą od pozostałych skutecznością i energią.

Na tył dodajmy więcej o płatnościach z odroczonym terminie, które gwarantują zrobienie zakupów oraz opłacenie ich właśnie po pewnym momencie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i zrobienie zakupów na części. Możemy sięgnąć zarówno z sposobów oferowanych przez sklepy, jak i firmy finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można więcej w współczesny forma pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy wszystek nowy cel.

Artykuł został wymyślony przez profesjonalistów z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .